הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 
פתח/סגור תפריט
עיריית הרצליה – מנהל הנדסה - דף הבית
מרינה

שימור עירוני

עירית הרצליה מקדמת מזה מספר שנים תכנית עירונית לשימור המורשת[1]. בבסיס התכנית עומדת ההנחה כי צרכי ההווה והעתיד קשורים ונשענים על זיכרון העבר ומורשתו. התכנית כוללת  אתרים ומתחמים ביניהם מבנים ציבוריים, פרטיים, מפעלי מים, אתרים ארכאולוגים, אתרי טבע ונוף הנושאים ערכים תרבותיים, היסטוריים וארכיטקטוניים.

שימור  נכסי העבר מאפשר להציץ אל רבדים היסטוריים שונים מעברה של העיר, לייחד אותה ואת סיפורה לעומת ישובים אחרים באזור, לחזק את ההזדהות והקשר של תושבי העיר עם מקום מגוריהם   ובכך לצקת תוכן ערכי למרחב העירוני. 

התכנית קובעת הוראות ותנאים להבטחת שימור, שיקום ותחזוקת המורשת הבנויה של העיר ובנוסף מאפשרת את שימור המבנים במקביל לתהליכי התחדשות עירונית באמצעות יצירת מערכת כלכלית משלימה.

תכנית השימור כוללת 68 אתרים. כל האתרים הינם בדרגת שימור אחת כאשר לעת תכנון מפורט ועל בסיס תיק תיעוד ייקבע אופן שימור המבנה.

תיק תיעוד הינו מסמך המבוסס על מחקר מקיף המתאר את המבנה או את האתר לשימור ומאפשר את הערכתו מבחינה היסטורית, אורבנית, אדריכלית והנדסית.

תיק התיעוד משמש כבסיס לטיפול עתידי במבנה לשימור והוא המסמך היסודי והראשוני בתהליך שימור המבנים. לתיקי התיעוד מבנה אחיד אשר נקבע במנהל התכנון.

עד היום הוכנו  22 תיקי תיעוד, המפורסמים להלן.

[1] עורך התכנית משרד אמנון בר אור-טל גזית אדריכלים בע"מ.

 אולפני הרצליהאלעל 6בית הציר הקובניבן גוריון 9בני בנימין 2 בני בנימין 4בני בנימין 20 בני בנימין 6הבאר הראשונההחלוץ 13הנדיב 14סוקולוב 18

סוקולוב 34סוקולוב 37סוקולוב 51

סוקולוב 66 סוקולוב 87סוקולוב 89

בית הדואר-סוקולוב 12יד לבניםבית האומנים

בית ספר ויצמן

 

מסמך_מדיניות_עיצוב_בני_בנימין_.pdf

*במידה ונדרשת הנגשה פרטנית העירייה תשמח לספק שירות זה לכל דורש

שימור עירוני